Bakteria Legionella w Szpitalu Christ’s Hospital

,

Administracja Christ Hospital Health Network potwierdziła, że trzech pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność bakterii Legionella. Hospitalizowania znajdują się w głównym kampusie Christ’s Hospital w Cincinnati w stanie Ohio.

Bakteria Legionella jest organizmem, który powszechnie występuje w wodzie publicznych wodociągów i zbiorników wodnych. Jej nadmierne stężenie może prowadzić do zachorowań wśród osób, które miały kontakt z wodnym aerozolem. Jak wynika z relacji szpitala, że nie ma jednoznacznych informacji, gdzie pacjenci mogli zarazić się bakterią. Zaalarmowana placówka rozpoczęła dochodzenie w celu zidentyfikowania potencjalnych źródeł zakażenia i kontroli jakości wody w szpitalnych instalacjach.

Bakteria Legionella w Szpitalu Christ’s Hospital

W przypadku wykrycia zachorowań na Legionellę reakcja powinna być natychmiastowa. W celu zachowania jak najwyższych środków bezpieczeństwa, szpital zapewnił wodę butelkowaną do wykorzystania w opiece nad pacjentami, personelem i gośćmi. Zostały także zainstalowane dodatkowe filtry na armaturze i innych źródłach wody. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie: „Mamy szeroko zakrojony program uzdatniania wody i będziemy nadal przestrzegać zaawansowanych protokołów bezpieczeństwa i wytycznych we współpracy z Departamentem Zdrowia Cincinnati i Departamentem Zdrowia Ohio. Kontynuujemy normalną działalność szpitala bez przerw w opiece nad pacjentami.”

Bakteria Legionella w Szpitalu Christ’s Hospital

Szpital pochylił się także nad wyjaśnieniem źródła i wagi problemu. W oświadczeniu Crest Hospital Health Network możemy przeczytać: „Bakterie Legionella występują naturalnie w środowiskach słodkowodnych, takich jak jeziora i strumienie. Bakterie mogą stać się problemem zdrowotnym, gdy rosną i rozprzestrzeniają się w systemach wodnych budynków , takich jak głowice prysznicowe, baterie umywalkowe, wanny z hydromasażem i duże, złożone systemy hydrauliczne. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) twierdzi, że większość zdrowych osób narażonych na bakterie Legionella nie choruje, chociaż do osób zagrożonych zachorowaniem należą obecni lub byli palacze, osoby powyżej 50 roku życia oraz osoby z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca lub cukrzyca niewydolność nerek lub wątroby.” Wówczas zakażenie może rozwinąć się w postaci groźnej Choroby Legionistów lub Gorączki Pontiac.

Czysta i bezpieczna woda w placówkach medycznych wydaje się być oczywista. Niestety to właśnie skażona woda jest częstym źródłem infekcji, których źródłem dochodzi podczas hospitalizacji. Z tego powodu właściciele lub zarządcy placówek medycznych powinni dokładać wszelkich starań, aby spełnić restrykcyjne normy czystości wody w instalacji, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo pacjentów. Dobrą praktyką jest dobór odpowiedniego sposobu dezynfekcji wody oraz stały monitoring jej jakości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *