Bakteria legionella w wodzie Centrum Sportu GUMed

,

Bakteria legionella w wodzie Centrum Sportu GUMed. Wstępne wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły jej obecność w obiekcie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – oznajmiła we czwartek rzeczniczka uczelni, dr Joanna Śliwińska. Centrum zostało czasowo zamknięte, a o jego ponownym uruchomieniu zadecydują ponowne pomiary po dezynfekcji.

Dr Śliwińska wyjaśniła, że bakteria została wykryta podczas rutynowej kontroli, po czym służby uczelni natychmiast podjęły odpowiednie działania, mające na celu zabezpieczenie i dezynfekcję instalacji. Rzeczniczka dodała, że w związku z tym Centrum Sportu zostało zamknięte w czwartek, a decyzja o jego ponownym otwarciu będzie podejmowana po przeprowadzeniu niezbędnych działań dezynfekcyjnych i ponownych pomiarów. „Bezpieczeństwo pracowników i studentów jest dla nas priorytetem” – podkreśliła.

Bakteria legionella w wodzie Centrum Sportu GUMed

Centrum Sportu GUMed, zlokalizowane przy ulicy Dębowej w Gdańsku, to kompleks sportowo-rekreacyjny, który stanowi ważny punkt dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Legionella pneumophila, bakteria rozwijająca się w środowisku wodnym w temperaturze 20-50 stopni Celsjusza, może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego poprzez wdychanie zanieczyszczonych aerozoli, np. podczas korzystania z prysznica lub klimatyzacji.

Bakteria legionella w wodzie Centrum Sportu GUMed

Jak zadbać o bezpieczeństwo wody?

W tym miejscu przypominamy, że jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod dezynfekcji i profilaktyki czystości bakteriologicznej wody jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie zapewnia natychmiastową dezynfekcję wody pitnej i ciepłej wody użytkowe, automatycznie dozując dwutlenek chloru do instalacji wodnej. Efektem jest czysta i bezpieczna dla zdrowia woda.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *