Bakterie Legionella w Parlamencie Malty

,

Ślady bakterii Legionella w Parlamencie, zostały znalezione tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Pałacu Prezydenckim w Valletta, który będzie gospodarzem 14 spotkań ministerialnych w trakcie prezydentury Malty w UE.

Legionella w Parlamencie

Pojawienie się Legionelli w Parlamencie związane ze źle utrzymywanym systemem klimatyzacji i wodociągów.

Rzecznik administracji potwierdził, że bakterie znaleziono w umywalce toalety męskiej, podczas “rutynowych badań”, ale nie ma żadnego powodu do niepokoju. Do zwalczania bakterii został wezwany mikrobiolog, a toaleta w tym czasie została odcięta. Oczekiwano, że bakterie powinny być wyeliminowane w ciągu trzech – czterech dni. Wykrycie bakterii nie spowoduje zakłócenia żadnego z planowanych spotkań, dodał rzecznik.

Bakterie Legionella występują w środowiskach wodnych i najbardziej rozwijają się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Idealny zakres temperatur dla Legionelli to 20-45 °C. Poniżej temperatury 20 °C stopień rozmnażania znacząco spada, ale bakteria może przetrwać w stanie uśpienia. Dlatego niezbędne jest prowadzenie regularnych badań i dezynfekcji wody. Jedną z najbardziej efektywnych, i coraz częściej stosowanych metod dezynfekcji jest proporcjonalne dawkowanie dwutlenku chloru (ClO₂).

Źródło – timesofmalta.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *