Bakteria Legionella w akademikach Uniwersytetu

,

W październiku przez laboratorium Uniwersytetu technicznego w Libercu została wykryta Legionella w akademikach. Efektem zakażenia wody był zakaz korzystania z pryszniców dla 1600 studentów, zamieszkałych w budynkach akademików!

Legionella w akademikach

W ostatnim czasie dużo zarządców nieruchomości w Czechach walczy z bakteriami Legionella:

W listopadzie Legionella pojawiła się w dwóch dużych szpitalach w Ostrawie, kilka dni później zaś w Pradze. We wszystkich przypadkach została zastosowana metoda dezynfekcji chemicznej za pomocą generatorów dwutlenku chloru, podłączonych do obiegu ciepłej wody użytkowej na wymiennikowniach klientów.

Kolejne przypadki obecności Legionelli zostały stwierdzone w Domach opieki oraz bloku mieszkalnym w Přerově, w tym samym czasie w kilku budynkach Spółdzielni mieszkaniowej Průkopník w Rychnově nad Kněžnou. Spółdzielnia została zmuszona do podjęcia działań, pod naciskiem jednego z mieszkańców pobrano 12 próbek i 8 z nich wykazało ilość bakterii ponad poziom 100jtk/100 ml wody.

Wojewódzki Szpital w Mostě po pojawieniu się problemów z bakteriami Legionella zareagował natychmiast: pryszniców można używać tylko z zasłoną ust i nosa, do mycia rąk i zębów dostępna jest woda destylowana. W Szpitalu zostaną zainstalowane urządzenia firmy EuroClean do dezynfekcji obiegów ciepłej wody użytkowej. Firma ta posiada ponad 14-to letnie doświadczenia w zakresie uzdatniania i dezynfekcji wody, świadczy usługi dezynfekcji jednorazowych, dezynfekcji stałych za pomocą dwutlenku chloru lub innych skutecznych środków bakteriobójczych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *