Legionella znów zabija – kolejna śmierć na Litwie

,

W niedzielę w Wileńskim szpitalu na Antokole zmarła kolejna kobieta, zarażona bakterią Legionella.  Wcześniej, wbrew zaleceniom Państwowego Centrum Zdrowia Publicznego, dostawy gorącej wody do bloków mieszkalnych nie zostały wstrzymane. To już trzeci przypadek zgonu w ostanim czasie z powodu tej groźnej bakterii !

W zeszłym tygodniu z powodu wykrycia bakterii w kilku blokach mieszkalnych w Wilnie ogłoszono stan sytuacji ekstremalnej.  Bakterie znaleziono w próbkach wody pobranych w kilku blokach mieszkalnych w stolicy Litwy. Specjalistyczna firma próbowała zlikwidować bakterie podczas weekendu metodą przegrzewu (dezynfekcji termicznej), ponieważ budynki nie posiadają żadnego stałego systemu dezynfekcji ciepłej wody. Idealnym i skutecznym narzędziem do zwalczania Legionelli w dużych i rozległych systemach są  generatory dwutlenku chloru z dozowaniem dezynfekanta sterowanym przepływem.

Legionella zabija

Legionella zabija na Litwie

 

 

 

 

 

 

 

Żródło: www.zw.lt

Ilość komentarzy 2 u “Legionella znów zabija – kolejna śmierć na Litwie

 1. AvatarAga_tur

  Czy jest aktualnie prowadzona sprawa zachorowań na legionelle w Wilnie? Może ktoś słyszał o zagrożonych ulicach?

  Odpowiedz
  1. AvatarPetr Daniš

   Dzień dobry,

   w chwili obecnej sytuacja jest podobno opanowana. Ministerstwo Zdrowia deklaruje, iż po przeprowadzonej dezyfekcji termicznej badania pobranych próbek nie wykazały obecności Legionelli. Warto natomiast podkreślić, że taka dezynfekcja jest działaniem jednorazowym. Jeżeli w instalacjach panują warunki korzystne dla życia i rozwoju bakterii (stare, rozległe odcinki, osady, duże zasobniki, itp.) wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo ponownego skolonizowania instalacji.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *