Powrót Legionelli? Pływalnia w Chrzanowie zamknięta do odwołania

,

Jeszcze nie milkną echa po ogniskach zakażeń Legionellą na Podkarpaciu i w Małopolsce, a już słyszymy o nowych skupiskach bakterii. Kryta pływalnia w Chrzanowie zostanie zamknięta do odwołania. Powodem jest nieprawidłowy wynik badana ciepłej wody użytkowej na obecność niebezpiecznej bakterii.

JOstatnie miesiące obfitują w doniesienia na temat bakterii Legionella. Tylko w sierpniu na Podkarpaciu odnotowano ognisko zakażeń Legionellą, a pojedyncze przypadki zdarzyły się również w innych regionach. Niebezpieczna bakteria została także wykryta we wrześniu w Domu Starości w Małopolsce. Łącznie zakaziło się ponad 160 osób, 24 z nich zmarło. To dowodzi, że z czystością bakteryjną wody nie ma żartów i wskazana jest jak najwyższa ostrożność. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele krytej pływalni w Chrzanowie. Jak poinformowało media Miejskie Centrum Sportu – Pływalnia będzie nieczynna do odwołania. Powodem jej zamknięcia są przekroczone normy dla bakterii Legionella w ciepłej wodzie użytkowej w szatni męskiej.

Pływalnia w Chrzanowie zamknięta do odwołania

Legionella – pływalnia w Chrzanowie zamknięta do odwołania

JW czwartek 5 października Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Chrzanowie podjął decyzję o wyłączeniu z użycia pryszniców w męskiej szatni. W związku z oczekiwaniem na kolejne wyniki próbek wody z punktów, takich jak szatnia rodzinna i szatnia damska podjęto decyzję o czasowym wyłączeniu z użytku całego obiektu. Analiza próbek potrwa około dwóch tygodni. Jak podaje Miejskie Centrum Sportu – Wdrażane są działania naprawcze zmierzające do doprowadzenia jakości ciepłej wody użytkowej do wymaganych parametrów czystości mikrobiologicznej zgodnych z obowiązującymi normami. Działania te będą polegały na czyszczeniu i dezynfekcji systemu.

Profilaktyka czystości wody. Jak uniknąć przestojów?

JSposobem na uniknięcie kosztownych działań naprawczych i przestojów w działalności placówek jest odpowiednia profilaktyka wody. Dobrą praktyką oraz skutecznym rozwiązaniem bieżących problemów jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie zapewnia trwałą dezynfekcję wody pitnej oraz ciepłej wody użytkowej poprzez automatyczne dozowanie i wprowadzania dwutlenku chloru do instalacji wodnej. Dzięki temu woda jest stale monitorowana i dezynfekowana, a właściciele placówek zyskują pewność, że nic nie zagraża zdrowiu ich gości. Zapraszamy do kontaktu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *