Artykuły

Kolejne pływalnie zamykają się z powodu bakterii Legionella w wodzie.

,

W związku z obecnością bakterii Legionella w wodzie pod prysznicami pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie nieczynna do odwołania. Swoją działalność zawiesza także strefa basenowa obiektu Centrum Sportowego Kosakowo. Decyzje podyktowane są troską o bezpieczeństwo osób korzystających z obiektów.

Tajemnicze zapalenie płuc w Argentynie. Powodem bakteria Legionella.

,

W ostatnich dniach kilku mieszkańców Argentyny zmarło z powodu nieznanej dotąd formy zapalenia płuc. Równocześnie objawy zaczęły występować u kilkunastu innych, a problemy z postawieniem diagnozy wzbudziły obawy przed kolejną epidemią. Jak wykazały badania, powodem zachorowań było zakażenie legionellozą.

Bakteria Legionella w placówkach medycznych

,

Woda w placówkach medycznych musi spełniać rygorystyczne normy sanitarne. To właśnie pacjenci, czyli osoby z obniżoną odpornością są najbardziej narażone na choroby przenoszone przez obecne w wodzie wirusy i bakterie obecne w wodzie. Jak zapewnić bezpieczną wodę w szpitalach i wyeliminować ryzyko wystąpienia bakterii Legionella?

Legionella w klimatyzacji. Groźna bakteria w systemach klimatyzacyjnych.

,

Silny kaszel, ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem i wysoka gorączka. To typowe objawy Legionellozy, często mylone z zapaleniem płuc lub grypą. Do zakażenia najczęściej dochodzi podczas kontaktu z wodą lub przez nieoczyszczoną lub źle konserwowaną klimatyzację.

Legionella w budynkach więzienia

,

Rutynowe badania wody wykryły obecność bakterii Legionella w budynkach więzienia Departamentu Więziennictwa Illinois. Na szczęście żaden z więźniów ani pracowników nie wykazuje objawów zakażenia.

Bezpieczeństwo instalacji wodnych w szkołach

,

Obostrzenia związane z pandemią powodują przerwy w regularnym funkcjonowaniu szkół. To także wyzwanie w utrzymaniu odpowiedniej jakości wody w rurach i stanu instalacji.

1 2 3 5