Artykuły

Choroba Legionistów – historia i najsłynniejsze przypadki Legionellozy

,

Choroba Legionistów to groźne zapalenie płuc spowodowane zakażeniem bakterią Legionella. Pierwszy odnotowany przypadek miał miejsce 1976 roku. Od tego czasu słyszy się o nawracających infekcjach spowodowanych kontaktem z zakażoną wodą. Jaka jest historia choroby Legionistów, gdzie można się zakazić i jakie są najsłynniejsze przypadki Legionellozy?

Bakteria Legionella w Szpitalu Christ’s Hospital

,

Administracja Christ Hospital Health Network potwierdziła, że trzech pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność bakterii Legionella. Hospitalizowania znajdują się w głównym kampusie Christ’s Hospital w Cincinnati w stanie Ohio.

Kolejne pływalnie zamykają się z powodu bakterii Legionella w wodzie.

,

W związku z obecnością bakterii Legionella w wodzie pod prysznicami pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie nieczynna do odwołania. Swoją działalność zawiesza także strefa basenowa obiektu Centrum Sportowego Kosakowo. Decyzje podyktowane są troską o bezpieczeństwo osób korzystających z obiektów.

Tajemnicze zapalenie płuc w Argentynie. Powodem bakteria Legionella.

,

W ostatnich dniach kilku mieszkańców Argentyny zmarło z powodu nieznanej dotąd formy zapalenia płuc. Równocześnie objawy zaczęły występować u kilkunastu innych, a problemy z postawieniem diagnozy wzbudziły obawy przed kolejną epidemią. Jak wykazały badania, powodem zachorowań było zakażenie legionellozą.

1 2 3 5