Groźna bakteria Legionella ma kolejna ofiarę. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli nie żyje.

,

W wyniku zakażenia Legionellą i skomplikowanego zapalenia płuc zmarł David Sassolini, obecny Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. O śmierci polityka poinformował jego rzecznik prasowy Roberto Cuillo za pośrednictwem mediów społecznościowych.

David Sassolini był dziennikarzem włoskiej telewizji RAI, który 13 lat temu został europosłem z ramienia Partii Demokratycznej. Jego kadencja jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego miała wygasnąć zaledwie za kilka dni. Dawid Sassoli zmarł w wieku 65 lat w jednym z rzymskich szpitali, w którym przebywał od 26 grudnia. Powodem hospitalizacji była dysfunkcja układu odpornościowego i oddechowego. Już we wrześniu polityk przebywał w szpitalu w Strasburgu z powodu ostrego zapalenia płuc związanego z zakażeniem bakterią Legionella. Stan jego zdrowia stopniowo się pogarszał, przez co w ostatnich miesiącach był zmuszony opuścić wiele ważnych spotkań legislacyjnych. Do końca starał się jednak pozostać aktywny w pracy oraz samodzielny. Znakiem rozpoznawczym polityka był uśmiech oraz energiczna postawa. David Sassoli działał na rzecz równouprawnienia, demokracji oraz polityki emigracyjnej.

Szczegóły zachorowania polityka na Legionellozę nie są znane. Przypominamy, że do zakażenia dochodzi najczęściej na skutek wdychania aerozolu podczas kontaktu z wodą. Obecne w wodzie bakterie dostają się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Legionelloza najczęściej rozpoznawalna jest pod dwoma postaciami: chorobą legionistów oraz gorączką Pontiac. Choroba legionistów uważana jest za cięższy przebieg zachorowania, któremu często towarzyszą trudności w oddychaniu oraz zapalenie płuc. Gorączka Pontiac swoimi objawami przypomina grypę. Obu wariantów choroby nie należy bagatelizować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *