Legionella w budynkach więzienia

,

Rutynowe badania wody wykryły obecność bakterii Legionella w budynkach więzienia Departamentu Więziennictwa Illinois. Na szczęście żaden z więźniów ani pracowników nie wykazuje objawów zakażenia.

Departamenty Zdrowia Publicznego i Więziennictwa stanu Illinois poinformowały, że rutynowe badania wody przeprowadzone w zeszłym tygodniu, wykazały obecność bakterii Legionella w dwóch zakładach – Stateville Correctional Center i Joliet Treatment Center.

Legionella w budynkach więzienia stanu Illinois

Jak podają władze więzienia szczęśliwie żaden z więźniów i pracowników obu placówek, nie wykazuje objawów choroby legionistów. Równocześnie wszystkie osoby narażone na zakażenie zostały powiadomione o prawdopodobnym kontakcie z bakterią. Po wykryciu bakterii Legionella w budynkach więzienia, urzędnicy natychmiast wstrzymali użytkowanie dotkniętych obszarów sanitariatów i rozpoczęli wypłukiwanie wody w celu oczyszczenia instalacji wodnej usunięcia skupisk bakterii Legionella.

Legionella w budynkach więzienia

Jak podają Departamenty Zdrowia Publicznego i Więziennictwa „służby będą nadal ściśle monitorować stan zdrowia więźniów, a także przeprowadzą rygorystyczne czyszczenie wody oraz dalsze testy, aby upewnić się, że bakteria została na dobre wyeliminowana”, powiedział dyrektor Więziennictwa Rob Jeffreys.

Zakażenie bakterią Legionella – objawy

Do zakażenia bakterią Legioenlla dochodzi najczęściej na skutek wdychania aerozolu podczas kontaktu z wodą. Obecne w wodzie bakterie dostają się do organizmu przez drogi oddechowe. Legionelloza najczęściej rozpoznawalna jest pod dwoma postaciami: chorobą legionistów oraz gorączką Pontiac. Chorobie legionistów często towarzyszą trudności w oddychaniu oraz ciężkie zapalenie płuc. Gorączka Pontiac swoimi objawami przypomina grypę. Oba warianty zachorowania są niebezpieczna dla zdrowia i życia, dlatego w niezwykle istotna jest odpowiednia profilaktyka w zakresie utrzymywania norm mikrobiologicznych w systemie instalacji wodnej budynków publicznych oraz mieszkania zbiorowego.

Jak wyeliminować bakterię Legionella w budynkach więzienia?

Jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie zapewnia skuteczną dezynfekcję wody pitnej oraz ciepłej wody użytkowej poprzez automatyczne dozowanie dwutlenku chloru do instalacji wodnej. Efektem jest idealnie czysta i bezpieczna dla użytkowników woda. O skuteczności naszego rozwiązania mogły się przekonać m.in. służby więzienia na Montelupich w Krakowie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *