Legionella w zakładzie Volkswagena

,

Legionella w zakładzie Volkswagena w Poznaniu. Na terenie budynku wyłączono z użytku prysznice. Priorytetem jest ochrona zdrowia pracowników i oczyszczenie instalacji wodnych.

Ponadnormatywne stężenie bakterii Legionella zostało wykryte podczas rutynowej kontroli wody w odlewni produkcyjnej. Próbka z zakażoną wodą pochodziła z rzadko używanego prysznica dla pracowników. Do sytuacji odniósł się rzecznik poznańskiego sanepidu Cyryla Staszewska.

Wiemy o sprawie i jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami zakładu. W tej chwili sytuacja jest już opanowana. Informacje edukacyjne zostały przekazane, a równocześnie przedsiębiorca też nas poinformował, że w tej chwili czynione są przegrzewy, czyli oczyszczanie instalacji. W dalszej kolejności będzie to kontrolowane, monitorowane i później będzie kolejne badanie wody.

Legionella w zakładzie Volkswagena

Do sytuacji odniosła się także rzeczniczka prasowa Volksvagen Poznań Patrycja Kasprzyk: Akredytowane laboratorium przeprowadziło na nasze zlecenie rutynową kontrolę jakości wody w Odlewni. Analiza wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu bakterii dla próbki pobranej z rzadko wykorzystywanego prysznica. O wynikach pomiarów niezwłocznie poinformowaliśmy Sanepid. Informację przekazaliśmy także pracownikom. Prewencyjnie na terenie zakładu wyłączono z użytku wszystkie prysznice. Dodatkowo przeprowadzona zostanie dezynfekcja termiczna instalacji wodnej – dodaje.

To dobry moment, aby przypomnieć, że dezynfekcja termiczna nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty i trwałe efekty. Za najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną metodę dezynfekcji wody uznaje się współcześnie dezynfekcję dwutlenkiem chloru. Sprawę będziemy monitorować i informować o kolejnych ustaleniach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *