Zakażenia bakterią Legionella w Sydney. 7 nowych przypadków w CBD.

,

Początek roku przyniósł nowe doniesienia na temat zakażeń bakterią Legionella. Osoby przebywające w centrum Sydney zostały ostrzeżone o wzmożonych przypadkach zachorowań.

W ostatnich trzech tygodniach odnotowano siedem przypadków zakażeń bakterią Legionella. Trzy kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 20 do 70 lat odwiedziło obszar Centralnej Dzielnicy Biznesowej (CBD) na 10 dni przed pojawieniem się pierwszych objawów zachorowania. W środę NSW Health ogłosiło, że wszystkie siedem osób zostało hospitalizowanych z powodu ostrego zapalenia płuc.

Zakażenia bakterią Legionella w Sydney

Objawy choroby legionistów obejmują gorączkę, dreszcze, kaszel i duszności. Mogą one prowadzić do poważnych infekcji klatki piersiowej, takich jak zapalenie płuc. Warto przypomnieć, że choroba nie jest przenoszona z osoby na osobę. Źródłem zakażenia są najczęściej bakterie Legionella obecne w zanieczyszczonych systematach kanalizacyjnych lub instalacjach wodnych w dużych budynkach. Zanieczyszczona woda, wdychana jako aerozol wraz z powietrzem, powoduje przedostanie się bakterii do organizmu i rozwój choroby. Na zakażenie bakterią Legionella i dalsze powikłania zdrowotne najczęściej narażone są osoby o obniżonej odporności, cierpiące na inne poważne schorzenia lub palące papierosy.

Zakażenia bakterią Legionella w Sydney

Przegląd wież chłodniczych i instalacji

Władze ds. zdrowia środowiskowego w Nowej Południowej Walii współpracują obecnie z Radą Miasta Sydney przy przeglądzie wież chłodniczych. W identyfikacji źródeł zakażenia oraz innych obiektów wymagających inspekcji ma pomóc analiza dokumentacji konserwatorskiej wież chłodniczych w CBD. Zarządcy budynków zostali poinformowani o działaniach i zobowiązani do współpracy.

W tym miejscu przypominamy, że jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod dezynfekcji i profilaktyki czystości bakteriologicznej wody jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie zapewnia natychmiastową dezynfekcję wody pitnej i ciepłej wody użytkowe, automatycznie dozując dwutlenek chloru do instalacji wodnej. Efektem jest czysta i bezpieczna dla zdrowia woda.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *