Legionelloza w szpitalu w Ohio. Jakie środki zaradcze?

,

Podczas pobytu w Cleveland Clinic Mercy Hospital w Canton, Ohio, dwóch pacjentów zakaziło się bakterią Legionella, co w obu przypadkach spowodowało ostre zapalenie płuc. Bakteria Legionella pneumophila, odpowiedzialna za chorobę legionistów, jest często obecna w systemach wodnych i klimatyzacyjnych, co potwierdzają badania Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w USA.

Władze szpitala i lokalny departament zdrowia publicznego Canton City Public Health współpracują, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu wodnego w placówce medycznej, co potwierdzono w oficjalnym oświadczeniu obu instytucji. Podkreślono również, że sytuacja nie stanowi zagrożenia dla społeczności ani nie wpływa na dostawę wody w Canton. Legionella to bakteria występująca naturalnie w słodkiej wodzie, która przenosi się poprzez małe kropelki wody w powietrzu. Może ona rozwijać się w systemach wodnych stworzonych przez ludzi, jeśli nie są one właściwie pielęgnowane.

Legionelloza w szpitalu w Ohio

Legionelloza w szpitalu w Ohio. Jakie środki zaradcze?

Szpital podjął środki zaradcze i wdrożył plan reakcji, który wszedł w życie 7 lutego. Zainstalowano filtry na kranach, a tam, gdzie to konieczne, korzysta się z wody butelkowanej. Chociaż większość zdrowych osób narażonych na kontakt z bakterią nie zapada na chorobę legionistów, ryzyko jest większe u osób powyżej 50. roku życia, palaczy, osób z przewlekłymi chorobami płuc, takimi jak POChP, oraz u osób z osłabionym układem odpornościowym. Choroba ta wymaga leczenia antybiotykami, a większość pacjentów wymaga hospitalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, prognozy są korzystne, chociaż około 10% przypadków kończy się zgonem.

Jak uniknąć zachorowania na legionellozę?

Zachorowania na chorobę legionistów pozwala uniknąć profilaktyka w utrzymywaniu norm mikrobiologicznych w instalacji wodnej. Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie zapewnia natychmiastową dezynfekcję wody pitnej i ciepłej wody użytkowe, automatycznie dozując dwutlenek chloru do instalacji wodnej. Efektem jest czysta i bezpieczna dla zdrowia woda.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *