Zakażenia bakterią Legionella w UK! Rośnie liczba chorych.

,

Zakażenia bakterią Legionella w UK. Z powodu rosnącej liczby zakażeń groźną bakterią Brytyjczycy zmieniają plany urlopowe oraz odmawiają wychodzenia do pracy. Skąd wzięły się nagłe ogniska zachorowań?

Według informacji z dziennika Daily Express wykrycie nagłych ognisk bakterii Legionella ma związek z ruchem kolejowym. Bakteria Legionella została wykryta w toaletach pociągów Thameslink.

Bakteria Legionella powoduje ostre zapalenie płuc, nazywane Legionellozą. Pierwsze zachorowanie zostało oficjalnie odnotowane w 1976 roku. Według oficjalnych statystyk śmiertelność po zachorowaniu wynosi ok. 80% wśród osób nieleczących się i z chorobami współistniejącymi oraz około 10% wśród osób stosujących leczenie zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Zakażenia bakterią Legionella w UK

Zakażenia bakterią Legionella w UK- strach wśród pracowników kolei i podróżnych

Pojawienie się bakterii w pociągach budzie więc uzasadniony strach wśród pracowników kolei oraz pasażerów, którzy obawiają się podróżowania w takich warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że linie Thameslink umożliwiają podróżowanie między takimi głównymi miastami Wielkiej Brytanii, jak Londyn, Cambridge oraz Brighton. Pociąg stanowi popularny środek komunikacji podczas dojazdu do pracy oraz przemieszczaniu się po kraju lub na lotnisko.

Przewoźnik zapewnia, że zajął się już problemem oraz odpowiednią dezynfekcją toalet, w których wykryto groźną bakterię. Z komunikatami nie zgadzają się jednak związki zawodowe zrzeszające pracowników kolei oraz branży tranzytowej. Związki zapowiadają oficjalne strajki, jeśli kwestia bakterii w pociągach nie zostanie potraktowana z należytą powagą.

Przypominamy, że najskuteczniejszym sposobem ochrony przed bakterią jest odpowiednia profilaktyka polegająca w utrzymywaniu norm mikrobiologicznych w systemie instalacji wodnej. Z pewnością jedną z najbezpieczniejszych metod profilaktyki, a zarazem skutecznym rozwiązaniem bieżących problemów z bakteriami w wodzie, jest instalacja generatora dwutlenku chloru. Urządzenie pozwala na skuteczną dezynfekcję wody pitnej oraz ciepłej wody użytkowej poprzez automatyczne dozowanie i wprowadzania dwutlenku chloru do instalacji wodnej, dzięki czemu woda jest idealnie czysta, a działanie urządzenia bezobsługowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *