Audyt techniczny – Legionella pneumophila

,

Dlaczego audyt techniczny w sprawie Legionelli?

Idealnym sposobem oceny stanu zagrożenia zakażeniem bakterią Legionella jest fachowo przeprowadzony audyt techniczny przez specjalistów firmy, zajmującej się walką z bakterią Legionella pneumophila. Na rynku istnieją firmy z wieloletnimi doświadczeniami w zwalczaniu Legionelli i to nawet w kilku krajach UE, dysponując zespołem fachowców w tej dziedzinie.

Działania powinny być oparte nie tylko na oferowaniu audytu, lecz na kompleksowym rozwiązywaniu problemów. Więc na ocenie sytuacji i doborze idealnej metody dla szpitali, hoteli, obiektów użyteczności publicznej, zakładów, spółdzielnia mieszkaniowych itp. Oczywistością powinny być liczne referencje zadwolonych klientów.

Na podstawie wizyty eksperta technicznego dla klienta powinna zostać sporządzona dokumentacja. Musi zawierać ocenę stanu faktycznego, dane o istniejącym zagrożeniu lub przyczynach przekroczenia normy kolonii bakterii, możliwości rozwiązania problemu i zasady profilaktyki przeciw zakażeniu systemu.

Istnieje kilka sposobów, jak minimalizować ryzyko pojawiania się bakterii w ciepłej wodzie. Audyt techniczny powinien zawierać możliwe sposoby rozwiązania wykrytych nieprawidłowości i także zalecenia, które czasem można zrealizować we własnym zakresie i niedużym kosztem. Nie w każdym przypadku trzeba od razu stosować najdroższą metodę dezynfekcyjną na rynku !

Audyt techniczny i jego wyniki

Istnieje dużo metod dezynfekcji wody. Każda z metod ma nie tylko swoje zalety, ale też wady lub skutki uboczne i nie każda metoda nadaje się do stosowania w dowolnych warunkach ! Fachowcy doradzą na co zwracać uwagę i jak dobrać odpowiednią metodę.

Zakup wybranej technologii do dezynfekcji to pierwszy krok, bo to tylko „narzędzie” do walki. Trzeba jeszcze znać się na tym, jak narzędzia używać. Ważna jest obsługa urządzeń, ich kalibracja, dobór odpowiedniej dawki dezynfekantu i organizacja procesu dezynfekcji z uwzględnieniem specyfiki klienta.

Czasami to prawdziwa „magia” i naprawdę warto skorzystać z kompleksowej obsługi fachowców.

I to jest właśnie „know-how” które specjalistyczne firmy posiadają i oferują. Korzystając z fachowej pomocy mogą Państwo uniknąć sytuacji, gdy rozwiązanie jednego problemu poskutkuje pojawieniem się kolejnych, lub też kilkumiesięcznej kosztownej walki bez pozytywnego wyniku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *